HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Dijital varlıklarınıza yönelik oluşabilecek siber tehditlere karşı Uzman Ekibimizle Yanınızdayız!

Ema Siber Güvenlik ve Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti., 2020 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Merkez ofisin yanı sıra 2022'de İngiltere ofisini açan EMA Security, proaktif saldırı ve savunma stratejilerine uzmanlaşmış bir güvenlik firmasıdır. EMA Security uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalı (CEH, OSCP, CPEH, CPTEI MCSE, CCNA, NSE, TSE vb.) uzman ekibi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Stratejik Siber Güvenlik Danışmanlığı alanlarında yenilikçi ve profesyonel çözümleri ile siber güvenlik ve bilgi güvenliği hizmetleri ve eğitimleri alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Farklı sektörlere özel çözümlerle Siber Güvenlik hizmetleri veriyoruz!

Banka Sigorta Özel Sektör Enerji Lojistlik Eğitim Teknoloji

ZEROTRUST

Güvenliğe karşı bakış açımız, ZeroTrust!

Zero Trust, geleneksel ağ güvenliği modellerinden farklı olarak, varsayılan olarak hiçbir kullanıcı, cihaz veya ağ trafiği kaynağının güvenilir olmadığını kabul eden bir güvenlik yaklaşımıdır. Bu yaklaşım, iç ve dış tehditlere karşı daha etkili bir koruma sağlamak için her erişim isteğini doğrular ve izler. Temel prensipleri arasında "sıfır güven" varsayımı, mikrosegmentasyon, kimlik doğrulama, yetkilendirme ve sürekli izleme yer alır. Bu sayede, ağ güvenliği daha katmanlı ve daha güçlü hale gelir, potansiyel tehditlerin yayılması engellenir ve verilerin güvenliği artırılır.

Varlık ve Kimlik Yönetimi

Varlık Envanteri Oluşturma: Tüm dijital varlıkların belirlenmesi ve sınıflandırılması. Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme: Kullanıcıların ve cihazların kimliklerinin doğrulanması ve erişim yetkilerinin belirlenmesi.

Erişim Kontrolü ve Segmentasyon

Politika Oluşturma: Zero Trust politikalarının oluşturulması ve güncellenmesi. Erişim Kontrolü ve Mikrosegmentasyon: Kullanıcıların ve cihazların sadece ihtiyaç duydukları kaynaklara erişim sağlaması için kontrollerin uygulanması.

Görünürlük ve İzleme

Sürekli İzleme: Sistemlerin sürekli olarak izlenmesi ve aktivitelerin kaydedilmesi. Tehdit Tespiti ve Yanıt: Anomalilerin tespit edilmesi ve hızlı bir şekilde yanıt verilmesi için süreçlerin belirlenmesi.