• [email protected]
  • Selimiye Mahallesi, İskele Caddesi Başaran Apt. Daire: 7 - Üsküdar / İstanbul

Vaka Yönetimi

Hizmetler

Vaka Yönetimi

Her analistin aynı sayfada olduğundan ve uçtan uca olay yaşam döngüsüne katkıda bulunduğundan emin olun..

Ekip işbirliği, olay zenginleştirme, görev atama ve güvenlik süreçlerinin kurtarılması için tek platform. SOAR vaka yönetimi becerileri ile güvenlik analistleri ve olay müdahale ekipleri, verilerle ilgili tüm bilgileri kaydetmek ve analiz etmek ve hızlı önceliklendirme, müdahale ve koordinasyon için merkezi bir çalışma ortamına sahiptir.

İş akışı şablonlarıyla, olaylara yanıt vermesi ve tam otomatik olay yanıtları oluşturması için bir analist atayabilirsiniz. Böylece saldırılara karşı hızlı ve kolay bir şekilde dinamik bir siber savunma mekanizması oluşturulur.
Görevlerin otomatik olarak tamamlanmasının yanı sıra ilgili görevlerin oluşturulmasını etkinleştirin. Ya görevleri belirli analistlere manuel olarak iletebilir ya da görevlerin çalışma kitapları aracılığıyla otomatik olarak yükseltilmesine izin verebilirsiniz.
Benzer durumları gruplandırın. İlgili vakaları görüntüleyin ve risk göstergelerini ve ilgili faktörleri araştırın.
Vaka yönetimini, güvenlik prosedürlerini ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmak için ekibinizin tek bir platform üzerinde çalışmasını sağlayın. Tüm analistlerin bilgi paylaştığı ve olay geçmişini kolayca izlediği etkileşimli olay müdahale süreci için bir ortam sağlayın.
Vaka riskleri değerlendirilir ve önceden tanımlanmış iş akışları ile vakalar önceliklendirilir. Son derece kritik olaylarda, analistler yalnızca temel nedenlerden kaynaklanan durumlarda çalışır. Olaylar, öncelik sırasına göre otomatik olarak analistlere iletilir.