• [email protected]
  • Bükücüler Hanı Sokak No: 6, Kat: 2, Daire: 7 İstanbul/Üsküdar 33668

Merkezi Günlük Yönetimi

Hizmetler

Merkezi Günlük Yönetimi

Merkezi Kayıt Yönetimi, tüm günlük verilerinizi birleştiren ve bunları merkezi, erişilebilir ve kullanımı kolay bir arayüze aktaran bir sistemdir. , gelişmiş altyapısı ile çeşitli kaynaklardan tüm sistem, ağ ve denetim loglarını toplar. Bunlar güvenlik duvarları, antivirüs uygulamaları, sanal özel ağlar, yönlendiriciler ve anahtarlar, IDS/IPS, ağ cihazları, Windows, Linux, Unix, veritabanları, VMware ESX, posta sunucuları, web sunucuları ve daha fazlası olabilir.

BT yöneticileri, temel veriler yerine tüm güvenlik denetimlerinin merkezi olarak toplanmasını ve gerçek zamanlı olarak izlenmesini istiyor. Ayrıca tarihi araştırmaların yapılmasını istiyorlar. SIEM, tüm veri kaynaklarıyla entegre olarak verileri toplayıp saklar ve tüm verileri tek bir merkezi platformda analiz eder. SIEM platformumuz sınırsız depolama kapasitesine sahiptir. Data Policy Manager ile her bir log kaynağı için politikalar tanımlamak, performans ve maliyetleri yönetmek mümkündür.
Birçok kurumun, verilerin toplanması ve sorgulanması için SIEM çözümlerini büyüme hızlarına göre yeniden ölçeklendirmesi gerekiyor. Bu, performans, para ve zaman kaybına neden olur. SIEM, gelişmiş ölçeklenebilir altyapısı ile her büyüklükteki müşteriye hizmet vermektedir. Verilerdeki büyümeye paralel olarak kümesine node eklemek kolaydır ve iş yükünü kümenin diğer node'ları ile otomatik olarak paylaşır. Tüm düğümler, gerçek zamanlı veri akışı toplama için aynı anda çalışır ve gerçek zamanlı sorgulamalar sağlar.
Çeşitli güvenlik cihazlarından sürekli olarak günlük veriler toplanır. Bu veriler belirli kategorilere göre ayrılmakta ve sınıflandırılmaktadır. Gerçek zamanlı zenginleştirme ile verilere öncelik verilir ve hızlı sorgulama yapmanızı sağlar. NoSQL veritabanı, büyük verilerin daha verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar.
Hızlı çıktı sağlayan kapsamlı ve gerçek zamanlı korelasyon özelliği ile , karar verme sürecinde harcanan zamanı önemli ölçüde azaltır. Sonuçların önceden tanımlanmış yüzlerce pano ve rapor üzerinde görselleştirilmesi sayesinde , kurumunuz hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi ve zaman içindeki eğilimi gözlemlemenizi sağlar.
Çeşitli kaynaklardan toplanan log verilerini arşiv klasörlerinde arşivler ve 1:10 oranında sıkıştırılmış halde kaydeder. Arşiv klasörlerinin kopyaları, istenen herhangi bir yeni hedefe taşınabilir. , yasal gereksinimleri karşılamanıza yardımcı olmak için her kayıt için bir özet değeri oluşturur, bunları dijital imza ile imzalar ve bir zaman damgası oluşturur. İmza süreci, önce her satırı imzalamak, ardından gün sonu sıkıştırılmış dosyaların her birini imzalamakla ilgilidir.