• [email protected]
  • Selimiye Mahallesi, İskele Caddesi Başaran Apt. Daire: 7 - Üsküdar / İstanbul

Kritik Altyapı Yönetimi

Hizmetlerimiz

Kritik Altyapı Yönetimi

7/24 siber farkındalık, olay müdahalesi ve siber savunma becerileri sağlar.

Kritik altyapı söz konusu olduğunda, çoğumuz ağları, veri merkezlerini ve su ve elektrik gibi kamu hizmetleri hizmetlerini düşünürüz. Kritik altyapı ve temel kaynaklar, fiziksel veya sanal varlıkları, sistemleri ve ağları içerir. Bu varlıkların, sistemlerin veya ağların yetersiz kalması veya yok olması durumunda ulusal ekonomik güvenlik zayıflayacaktır.
Desteklediği ağın boyutuna bağlı olarak bir veya daha fazla fiziksel sunucuya ve buluta kurulabilir. , aktif-aktif küme altyapısı üzerinde çalışır, üzerinde kullanılan servisleri çeşitli sunucularda yedekleyerek performans gereksinimlerini ve optimizasyon koşullarını sağlar ve birden fazla servis üzerinden gerçek zamanlı verileri toplar ve işler. Yatay ve dikey ölçeklenebilirlik ile SIEM kesintisiz çalışır ve gerçek zamanlı bir veri yığını oluşturmak için birçok noktadan veri toplar.
Bir küme altyapı modeli, birlikte çalışan ve düğüm adı verilen üç veya daha fazla sunucu gerektirir. Bu çalışma prensibi ile bir küme sistemi, tek bir sunucu kullanılarak elde edilenlere kıyasla daha fazla kullanılabilirlik, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik sağlar.
SIEM Cluster yapısı minimum 3 düğümle başlar ve 3x, 4X, 5x ve NX veri yedekleme kapasitesi ile hızla büyüyebilir. Aktif-aktif çalışan düğümler ile tam yedekli yapı etkinleştirilir. Olası afet durumlarında otomatik aktivasyon, servis artışı, yük transferi ve kendini kurtarma becerileri ile verileriniz güvenli bir şekilde korunur ve her zaman erişilebilir durumdadır. Bu size anlık durumlarda esneklik, hareketlilik ve
Işık hızında veri işleme ve depolama becerileri sağlar. Bu, büyük verileri, özellikle de yüksek EPS'li verileri hızla depolamanız gerektiğinde kritik öneme sahiptir.
Veri yedekliliği, sunucu hatalarına rağmen verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Kümedeki bir düğüm bozulursa veya düğümdeki verilere erişilemezse, verilerin bir kopyası dahil olmak üzere diğer sunucu üzerinden verilere erişilebilir.
Deneyimli ve yetenekli destek personeli, günlük BT operasyonlarınızda daha üretken olmanızı sağlayarak, yaşadığınız her türlü sorunu çözmede hızlı destek sağlamak için 7/24 hizmetinizdedir.