FAQ

FAQ

Sıkça Sorulan Sorular

Sızma Testi, bir kurumun yazılım, donanım, uygulama gibi bileşenlerine kötü niyetli bir saldırgan perspektifinde, yetkisiz şekilde erişebilmesi ve bulunan tüm güvenlik açıklıklarının rapolarlanmasını kapsayan sistematik bir saldırı simülasyonudur. Saldırganlar kurumunuza çeşitli zafiyetler vasıtasıyle istismar etmeden önce, zafiyetlerin bulunup istismar edilmesini hedefler.

Red Teaming Hizmeti Sızma Testine çok daha geniş bir perspektifte bakarak işin içerisinde insan faktörünü de dahil eder. Red Teaming Hizmetinin içerisinde Sızma Testi de vardır ancak insan faktörü de gözardı edilmeyerek çeşitli sosyal mühendislik atak vektörlerini de devreye sokar.

Hacklendiğinizi kabul edin ve en az veri ihlali ile bu işten kurtulmayı hedefleyin. Yedeklemelerinizi kontrol edin ve şirket hesaplarınıza bloke koyarak şifrelerinizi değiştirin. Daha sonrasında eğer bir SOC ekibiniz varsa ihlal edilen yeri tespit edip çeşitli analizler ile zararlı yazılımları tespit edip kaldırın. En iyi çözüm ise bir Olay Müdahalesi Hizmetinden faydalanın.

Kurumların nerede ve ne zaman saldırıya uğrayacağı belli değildir. Çoğu kurum bir veri ihlali ile karşılaştığında bunu kendi başına çözmeye çalışmakta ancak başarısız olmaktadırlar. Bunun en temel sebebi bir saldırganın yakalabilmesi için bir saldırganın perspektifinden bakılması gerektiğidir. Olay Müdahalesi Hizmetinde ise saldırganın hangi noktaları istismar ettiği, yayılım gösterdiği ve hangi zararlı dosyaların yüklendiği tespit edilerek en hızlı şekilde aksiyon alınabilmesi amaçlanmaktadır.

SOC Hizmeti, kurumunuz ile alakalı tüm güvenlik çözümlerine yeni bir bakış açısı getirerek bunlar hakkında çeşitli iyileştirmeler ve kurulumlar yapmaktır. SOC Hizmeti kurum içerisinde kısıtlı gibi gözükse de aynı zaman da dış tehdit aktörlerinin kurumunuz hakkındaki aktivitelerini de tespit edip, 7/24 sizi bilgilendirmeyi hedefler.

Dış tehdit aktörleri hem kurumların hem de kurumda çalışan personellerin kritik verilerini ele geçirmek için çeşitli saldırı vektörlerini kullanırlar. Bu sebeple EMA Security olarak kurumunuzun ve personellerinizin karanlık dünyada gözü olarak, sizinle alakalı herhangi bir kimlik bilgisi sızıntısı, servis çökmelesi, APT gruplarının planları gibi durumları gözlemleyerek 7/24 sizlere bilgi akışı sunuyoruz. Bu sayede tehdit aktörleri, sızdırılmış herhangi bir veriyi daha kullanamadan aksiyon almanızı sağlıyoruz.

Are you safe ?

Kurumunuzdaki tüm bilişim varlıklarının güvenlik zafiyetlerini görmek ve güvenlik önleminizi hemen almak ister misiniz ? 

Copyright © 2021. All rights reserved

You cannot copy content of this page

Scroll to Top